GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit

Brad Pitt, falë karantinës është bërë një baba më i mirë

Laura DANI – Gjashtë fëmijët e Brad Pitt dhe Angelina Jolie gjatë izolimit zhvendosen vazhdimisht midis shtëpive të dy prindërve. Dhe Brad përfiton nga kjo për t’iu përkushtuar të gjithëve siç nuk e kishte bërë prej kohësh, e mbi të gjitha për të ndrequr marrëdhëniet me të birin Maddox

Gjatë karantinës nga koronavirusi gjashtë fëmijët e Angelina Jolie dhe Brad Pitt – Maddox, 18 vjeç; Pax, 16; Zahara, 15; Shiloh, 13; dhe binjakët Knox dhe Vivienne, 11 – po transferohen herë në shtëpinë e njërit e herë në shtëpinë e tjetrit të dy prindërve, të cilët janë pesë minuta larg në një nga lagjet më ekskluzive në Los Angeles. Dhe ylli po shfrytëzon mundësinë edhe për të rehabilituar veten si baba: “Brad është më afër se kurrë me fëmijët e tij. Izolimi i ka bashkuar shumë”, thotë një prej zëdhënësve të yllit për Hollywood Life.

Veçanërisht, për t’u rikuperuar ishte lidhja me të birin, Maddox. Me të, ylli nuk kishte asnjë marrëdhënie që nga 2016. Pra, që kur Angelina Jolie bëri kërkesë për divorc, pas grindjes famëkeqe në bordin e avionit privat: duket se Brad, mbase i dehur, gjatë një sherri me Angelina u hodh kundër Maddox i cili pati ndërhyri në mbrojtje të nënës së tij. Se si shkuan saktësisht gjërat nuk është bërë kurrë e ditur.

Por një gjë është e sigurt: që nga ajo kohë djaloshi nuk ka dashur kurrë të flasë me atë që e kishte thirrur gjithmonë baba. Dhe pavarësisht përpjekjeve të bëra nga Brad Pitt, përgjigjja kishte qenë gjithmonë një heshtje shurdhuese. Pastaj Maddox ishte larguar jashtë shtetit, në Korenë e Jugut, për të studiuar në Universitetin Yonsei. Dhe situata dukej se ishte pa rrugëdalje. Por prillin e kaluar, tetëmbëdhjetë vjeçari u kthye në Shtetet e Bashkuara nga Seuli, ku semestri i tij shkollor u anulua për shkak të shtimit të infeksioneve.

Ndërkohë, babai i tij është bërë një njeri i ri. Në 2017, duke e kuptuar se kishte “shkuar shumë larg” dhe se shishja kishte qenë ndër shkaqet kryesore të divorcit me Jolie, ai kërkoi ndihmë nga alkoolistët anonimë dhe rreshti së piri. Rilindja e Pitt gjithashtu ka çuar në një stad të ri cilësor marrëdhëniet me ish-gruan e tij, e cila verën e kaluar e lejoi atë të kalonte kohë vetëm me fëmijët e tij, ndërsa ajo ishte e angazhuar në xhirimin e një filmi jashtë vendit.

Dhe sot, gjatë karantinës, Angelina i lejon të gjashtë fëmijët e saj të shkojnë nga shtëpia e tyre tek ajo e ish-it. Një mundësi që ylli e rroku në ajër për të ndrequr marrëdhëniet me Maddoxin por edhe për t’iu përkushtuar me gjithë shpirt pjesës tjetër të familjës: “Kishte shumë kohë që Brad qëndronte së bashku me të gjithë fëmijët e tij. Dhe nuk i dedikonte shumë kohë. Por karantina i ka bashkuar më shumë se kurrë. Këto, për të gjitha, janë momente të mrekullueshme”.

You might also like