Browsing Category

Vende

Shkatërrimi spektakolar i centralit – VIDEO

Mbërrijnë nga Rugeley, Staffordshire, në Angli, imazhet spektakolare të shkatërrimit të një termocentrali elektrik me qymyr të mbyllur pesë vjet më parë. Në video mund të shihet ekzekutimi i përsosur i katër shpërthimeve që shkatërruan

Vende përrallore që ekzistojnë vërtetë

Kështjella magjepsëse, rrënoja të frikshme dhe peizazhe të mbështjella me mite dhe folklor. Disa nga veprat më të mëdha të përrallave më të famshme janë të bazuara nëpër vende në botën reale. Shkojmë së bashku për të zbuluar destinacionet