GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit
Browsing Category

Makina

Pesë makinat më të shitura në botë

Renditja e makinave më të shitura në botë sheh një dominim të japonezeve: nga modelet që zënë pesë vendet e para, katër vijnë nga Rising Sun (Dielli që lind). Renditja u përpilua duke përdorur të dhënat e siguruara nga Focus2Move mbi

Kamperi më i lirë në botë

Çmimi i tij është ai i një makine të vogël Vera po afron me hapa të mëdhenj dhe shumë po planifikojnë pushimet. Këtë vit më në fund do të mund të shijojmë pushimet pak më afër normalitetit dhe me siguri edhe mes jush do të ketë adhurues

Merr ndihmën anti-Covid, ble një Lamborghini

Historia e një sipërmarrësi në Maiami që vendosi të përdorë paratë për të blerë një makinë luksi Është thuajse e pabesueshme historia që do t’ju tregojmë, por ka ndodhur vërtetë. Një sipërmarrës nga Miami ka përfituar nga paratë e marra

Mercedes nuk do të prodhojë më berlina në SHBA

Në orët e kaluara, grupi Daimler ka marrë një vendim që disa e kanë quajtur “historik”. Kështu, për të përballuar krizën dhe nga rënia e shitjeve për shkak të efekteve të krizës shëndetësore që lidhen me pandeminë e Koronavirusit, grupi

Makina më inovative në botë

Porsche Taycan është vlerësuar si më e miri në këndvështrimin teknologjik në tregun e sotëm të automjeteve Kush është makina më inovative në botë? Sot kemi përgjigjen: falë kontributit të 27 elementeve të reja teknologjike, Porsche