GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit
Browsing Category

PEOPLE

Nga Luçiano BOÇI – Secilit Amerikën

Amerika ime ka ardhur tek mua si bashkësi copëzash e një hapësirë të madhe disi kozmike, impresiounuese, me dimensione të pakapshme, brenda së cilës përziheshin admirimi, kureshtja për “ta pushtuar” me njohje, frika e zbulesës, e makthi

Kjo është gruaja më e vjetër në botë, sekreti i saj

Kane Tanaka më 2 janar 2022 fiku plot 119 qirinj, mosha e saj e bën të hyjë në Librin e Rekordeve Botërore Guinness si gruaja më e vjetër në botë dhe i mundëson të ketë më shumë kujtime për t’ua përcjellë brezave të ardhshëm. Një burim

Influencer 2021, zbulohet renditja: 10 më të mirët

Stylight ka hartuar renditjen e ikonave të vitit 2021: personazhet më me ndikim të vitit për sa i përket stilit dhe modës. Ja renditja e ikonave: 8. Simpson Në vendin e dhjetë të influencuesve më të mirë përsa i përket stilit dhe

Femrat më të pasura të planetit

Femra më e pasur në botë është trashëgimtarja e L’Oreal, Françoise Bettencourt Meyers, me një pasuri prej 89.5 miliardë dollarësh. Ajo dhe familja e saj zotërojnë një kuotë prej 33% të aksioneve në gjigantin e kozmetikës së themeluar nga