GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit
Browsing Category

SOCIALE

A duhen ndaluar turistët rusë në Shqipëri?

Fjalimi i presidentit ukrainas Zelenski para parlamentit shqiptar, ndonëse u prit me një mënyrë qesharakërisht patetike nga deputetët shqiptarë, hapi një debat të papritur: A duhen ndaluar turistët rusë në Shqipëri? “Kërkoj t’i kufizoni

Eurostat/ Shqipëria, vendi më i varfër në Europë

Shqipëria vijon të mbetet vendi më i varfër i Europës, me të ardhurat dhe konsumin më të ulët për frymë. Sipas të dhënave të publikuara sot nga Eurostat për vitin 2019, shqiptarët kishin të ardhura për frymë sa 31% e mesatares europiane,

Boll se na i shpifët!

Bamirësia bëhet edhe në heshtje, nevojtarët e thyejnë urinë dhe e vijojnë jetën edhe pa u treguar se u është shpënë një thes me miell dhe u është hedhur si një qese me plehra në pragun e derës. “Bamirësia nuk të varfëron”, është motoja