GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit
Shfleto Kategori

TEORI KOMPLOTI

Pandemia? Komplot kundër njerëzimit

Intervista e plotë censuruar e Rashid Buttar, mjekut amerikan që tronditi botën Rashid Buttar, i diplomuar në Universitetin e Uashingtonit, dy specializime në biologji dhe teologji para se të studionte për mjekësi në Desmond University

Si u vra John Fitzgerald Kennedy

Kanë kaluar gati 60 vjet nga ajo ditë – “dita kur Amerika humbi pafajësinë e saj”, kështu u përkufizua – dhe ne ende nuk e dimë kush dhe pse qëlloi në kokën e John Fitzgerald Kennedy, Presidentit karizmatik të 35-të të Shteteve të

Kush ka dashur që të vritet Papa Wojtyla?

Më kishin premtuar parajsën. Ky është titulli i biografisë së shkruar nga Mehmet Ali Agca, ish-terroristi turk që më 13 maj 1981 i bëri atentat Papës Wojtyla. Kjo biografi ka bërë shumë të diskutohet sepse përçon edhe një të vërtetë tjetër

Vdekja e Lady D., ishte vrasje apo aksident?

Edi DELIU – Para disa kohësh, një ish-mercenar kroat, ushtar i SAS (Forcat Speciale Britanike), identiteti i të cilit është i panjohur dhe për këtë arsye është pagëzuar “ushtari N”, rrëfeu se ishte punësuar bashkëme të tjerë për të vrarë

Kështu lindin teoritë e komplotit

Edi DELIU – Askush nuk e vë në dyshim sulmin ndaj Kullave Binjake. Megjithatë, edhe pas episodeve të ndodhura e të padiskutueshme si kjo, përhapen pa zhurmë e pa bujë fjalë, zëra, thashetheme të gjithfarësojshme që më në fund i besojnë