GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit

David Beckham: “Kështu u dashurova me Viktorian”

Ish Spice ka postuar një video të vjetër në Instagram në të cilën bashkëshorti i saj rrëfen se si shpërtheu mes tyre dashuria me shikim të parë: “Më ke pëlqyer në gjithçka, nuk mund të veçoj asgjë”. Një dashuri që vazhdon prej më shumë se njëzet vjetësh (pavatësisht thashethemeve keqdashëse)

Edhe pse Harrison Ford pohon – me ironi – që për të pasur një martesë të qëndrueshme duhet folur sa më pak të jetë e mundur për, ka fraza që mbesin të gdhendura në mendjet e dy të dashuruarve që – në fakt – bëhen shtyllat e marrëdhënies. Ky është rasti i David dhe Victoria Beckham, të cilët janë bashkë prej më shumë se njëzet vjetësh dhe ende kujtojnë fjalët e ëmbla që shkëmbyen në fillim të historisë së tyre të dashurisë.

Mes tyre, një intervistë e ëmbël e publikuar shumë vite më parë nga David së bashku me të shoqen, të cilën ajo e ka ripublikuar në Instagram duke i shpënë në delir fansat. “Çfarë më bëri të dashurohem me Victorian? Nuk mund të them një të vetme, më pëlqeu njëherësh e gjitha”, i pohon ai një personi të jashtëm. “Me mua? Ke rënë në dashuri me mua?”, pyet ëmbëlsisht ish-Spice. “Pikërisht me ty e dashur, me ty”.

View this post on Instagram

So sweet! I love u @davidbeckham x

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Shpërthejnë puthje e përqafime, natyrisht. Më pas ai tërhiqet dhe Vic acarohet paksa: “Ndoshta të dukem e mërzitshme”. Por, ish-futbollisti e ka përgjigjen e gatshme edhe kësaj here: “Jo, je një person i shkëlqyer, unë jam thjesht shumë i lodhur”. Dhe sërish një lumë përkëdheljesh, me stilisten, që më pas shikon kamerën dhe me një pamje prej bashkëfajtoreje e pet: “Shumë seksi, apo jo?”. Në fakt, pak mund ta mohojnë atë.

Por duhet thënë se në gjithë këto vite martese, David dhe Victoria nuk kanë qenë gjithmonë mes lulesh dhe trëndafilave: thashetheme malinje janë përhapur disa herë për të ashtuquajtura kriza dhe tradhëtira, por forca e çiftit – përtej fjalëve të ëmbla – ka qenë pikërisht ajo e mbetjes të bashkuar dhe duke thënë: “Është gjithmonë dikush që kënaqet duke shpikur marrëzi në lidhje me marrëdhëniet tona”, ka deklaruar ajo për Vogue.

“Lidhja familjare na ka ndihmuar dhe na kanë bërë më të fortë. Askush prej nesh të gjashtëve (përfshirë fëmijë) nuk do të ishte aq i fortë nëse do të ishte vetëm”, ka shtuar ajo. Sikur të thuash, ka keqkuptime normale, por asgjë që mund të gërvisht unitetin e bllokut-familjes: “Respektimi i kësaj lidhjeje është çelësi ynë”. Pak fjalë – për t’iu rikthyer Harrison Fordit – por të thëna mirë.

Materiali është përgatitur nga stafi i GT

You might also like