GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit

Karlo dhe Kamila festojnë 15 vjetorin e martesës, pas krahëve të Dianës

Carlo dhe Camilla festojnë 15 vjetorin e tyre në karantinë. Kate dhe William shpërndanë urimet e tyre nëpër mediat sociale. Por asnjë gjurmë nga Heri dhe Meghan

Carlo dhe Camilla festojnë 15 vjet martesë. U martuan më 9 prill 2005 pas një historie torturuese dashurie dhe tradhëtie.

Tashmë, nënshtetasit, Familja Mbretërore dhe William e Harry e kanë pranuar Camillan si bashkëshorten e Charles, madje fëmijët e Princit nuk e kanë kundërshtuar kurrë dasmën e babait të tyre, por hija e Dianës nuk është zbehur kurrë.

Këtë vit, ky përvjetor vjen në një moment shumë të vështirë për shkak të emergjencës shëndetësore. Carlo ka pak kohë që është shëruar nga koronavirusi dhe ka dalë nga izolimi, fiks në kohë për t’u ribashkuar me gjysmën e tij më të mirë.

Të dy, megjithatë, kanë kërkuar ta festonin këtë datë kaq të dashur për ta, duke shpërndarë në profilin Instagram të Clarence House një foto, të bërë në mëngjesin e 8 prillit, në Birkhall, në pronën e tyre skoceze. Carlo dhe Camilla janë ulur pranë njëri-tjetrit me rroba sportive – ajo me xhinse, ai me pantallona kadifeje – duke buzëqeshur në kamera e duke mbajtur në krahë qentë e tyre të dashur, Jack Russell, Beth dhe Bluebell, të dy të shpëtuar nga Dogs Battersea dhe Cats Home, pronare e së cilës është vetë Dukesha.

Në foto mund të shihet se si Charls e ka të lidhur gishtin e mesëm, si të ishte i mjekuar, por Clarence House nuk ka pranuar të komentojë.

Kate Middleton dhe William kanë dashur t’ia shprehnin urimet e tyre më të mira çiftit, duke shpërndarë foton e Charlsit dhe Camillës në faqen e tyre në Twitter, ndërsa nga Harry dhe Meghan nuk ka asnjë gjurmë. Sussex-ët i kanë mbyllur profilet e tyre sociale në pritje për të hapur të reja, të dedikuara biznesit të tyre, Archiewell.

Siç dihet, dashuria e Charles dhe Camillës ka qenë për shumë vite e fshehtë dhe aspak e lumtur. Kishte shumë njerëz rreth mbledhur marrëdhënieve të tyre, burri i saj Andrew Parker Bowles dhe gruaja e tij Diana. Princesha vuajti shumë nga tradhtitë e vazhdueshme të princit, për të cilat ishte plotësisht në dijeni. Por do të ishte një moment i veçantë kur Lady D e pati të qartë se burri i saj kishte një lidhje me Camillan, siç shkruan Andrew Morton, autori i biografisë, “Diana, her true life”.

Princat e Uellsit ishin me pushime në një jaht me fëmijët e tyre William dhe Harry. Charles dhe Diana flinin në kabina të ndryshme dhe bënin jetë të veçanta edhe në barkë. Një mbrëmje Lady D ngriti aparatin për të bërë një telefonatë dhe dëgjoi bashkëshortin e saj tek bënte në një bisedë të gjatë dhe interesante me të dashurën e tij, Camilla. Që atëherë, Princesha e trishtuar pati më dyshime: Charles dashuronte një grua tjetër.

You might also like