GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit

Kobra del nga një skuter dhe kërcen në këmbët e punonjësit të pikës së karburanteve-VIDEO

Momenti i tmerrshëm kur një kobër hidhet nga një skuter dhe i afrohet këmbëve të punonjësit të një pike karburantesh

Pronari i skuterit ishte ndalur për t’u furnizuar në një pikë karburantesh në në provincën Nonthaburi, në Tajlandën qendrore.

Punëtori duke parë gjarprin që mbështillej në këmbët e tij hidhet përpjetë i frikësuar.

Pastaj kobra e re rrëshqet derisa u fut në një tjetër motorcikletë që po furnizohej me karburant në anën e kundërt të pompës së karburantit.

Personeli i pikës së karburanteve informoi menjëherë kujdestarët lokalë të gjarpërinjve që erdhën për të marrë gjarprin. Sidoqoftë, fillimisht skuadra e pati të vështirë ta gjente pasi ishte grumbulluar pranë fenerëve të motorcikletës.

Pronari pranoi që të çmontohej motoçikleta e tij për të lehtësuar kujdestarët. U desh më shumë se një orë për të shpëtuar kobrën, e cila përfundimisht u la e lirë.

You might also like