GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit


Kliko për më shumëKliko për më shumë

Nga Agim XHAFKA – Lul, pasoja topin Berishës se ai bën gol

Vendosa këtë titull me top futbolli nga që më datën 6 mars zhvillohen zgjedhjet për kryetarët e bashkive në 6 qytete.

Pra do kemi ndeshje mes të përzgjedhurve. Nuk kam synim të flas për programet e kandidatëve, por për një lajm që e kemi mësuar të gjithë.

Është e sigurt se më 7 mars kandidatët e Bashës në të gjithë zonat do dalin të fundit. E treguan anketimet e çdo krahu. Edhe ato që organizuan ‘specialistët’ simpatizantë të SHQUP-it.

Ndërsa diku dilte fitues Rama, diku Berisha, askund, po askund nuk i afrohej vendit të dytë pale të parit, kandidati i vulës së PD-së.

Rreshtohej i fundit.

Pritej kështu se Basha si humbës serial ngjall veç demotivim.

Që t’i kthehem titullit po shpjegoj se më datën 6 mars luan futboll e majta shqiptare me të djathtën shqiptare. Fiton ajo skuadër që bën një gol më shumë se kundërshtari. Pranohet nga të gjithë se qendërsulmuesa janë Berisha, djathtas  dhe Rama, majtas.

Gjithë të tjerët organizojnë aksione me pasim topi te golashënuesit. Por djathtas ka ca vite që rreshtohet një futbollist mediokër, quhet Lul Basha, i cili topat që merr nga miqtë e tij i gjuan jashtë, për laraska thonë tifozët e nxehur.

Ai vetë, dhe ata pranë tij, do duhet që të pasojnë te Berisha. Ai është Mesi ose Ronaldo i ekipit. Di si gjuhet dhe di si bëhet goli. E ka treguar dhe tifozët mezi presin gjuajtjet e tij.

Fatkeqësi në se Basha ecën me taktikën e vjetër ‘bjeri t’i bijem’.

Do harxhojë kot lodhje e mund e në fund kupën do e ngrejë kundërshtari për meritë të Bashës.

Jemi disa ditë para votimit. Lul ke kohë, pasoje topin te Berisha! Dmth, largo nga gara kandidatët e tu.

Ata po të qëndrojnë i prishin punë ‘Foltores’, ama i ndreqin punë ‘Rilindjes’.

Pasoje topin te Berisha që t’i bëjë golin Ramës.

Ndryshe ti Lul më 7 mars do shënosh humbjen e 7-të si dhe talljen e shqiptarëve me 7×7=DËSHTIM.

Reflekto Lul, pasoje topin!


Ju, sigurisht, jeni të lirë t'i përdorni materialet tona, por në çdo rast duke cituar medien dhe autorin.
Ju gjithashtu mund të lexoni
VINI RE: Disa materiale në këtë hapësirë janë marrë nga interneti, duke u vlerësuar si në përdorim publik. Nëse subjektet e pranishme në foto ose video, apo autorët do të kenë diçka në kundërshtim me publikimin, do të mjaftojë të kërkojnë heqjen duke dërguar një email në: kontakt@gazetatjeter.com. Ne do të marrim masa sa më shpejt të jetë e mundur.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More