GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit
Browsing Category

SPORT

Skudeto që gropos ekonomikisht Interin

Një skudeto që jo vetëm e rikthen Milanin në Olimpin e Serie A, por është edhe strategjik. Me pasoja ekonomike në horizont për Interin "Kemi bërë një sezon të madh, me dy trofe të fituar. Ne Skudeton do të përpiqemi vitin tjetër". Një

Ditari i Evropianit të Cristiano Ronaldos

Provoni të imagjinoni skenën: Kristiano Ronaldo kthehet në shtëpi pas humbjes 3-0 me Milanin, 10 majin e kaluar: ishte më i keqi në fushë, çapit dalëngadalë shkallët e vilës së tij dhe i lodhur tund i frustruar kokën. Shikimi i trishtë,

Edi DELIU – Princi i vogël me ëndrrat e mëdha

Mos i besoni pamjes… Pas asaj pamjeje si prej një djali të mirë fshihet një kampion i pamëshirshëm i cili synon të bëhet piloti më i shpejtë në botë. Numri një! Asnjë alternativë, asnjë plan B. Po flasim për Charles Leclerc, natyrisht, për

Ayrton Senna: 60 vitet e legjendës braziliane

Edi DELIU – Më 21 Mars, Airton Sena do të mbushte 60 vjeç. Ai ishte një nga pilotët më të mëdhenj të F1 të të gjitha kohërave dhe kampion botëror në Formula 1 në 1988, 1990 dhe 1991 Ndoshta një nga pilotët më të formuar të parë