GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit
Browsing Category

Futboll

Skudeto që gropos ekonomikisht Interin

Një skudeto që jo vetëm e rikthen Milanin në Olimpin e Serie A, por është edhe strategjik. Me pasoja ekonomike në horizont për Interin "Kemi bërë një sezon të madh, me dy trofe të fituar. Ne Skudeton do të përpiqemi vitin tjetër". Një

Ditari i Evropianit të Cristiano Ronaldos

Provoni të imagjinoni skenën: Kristiano Ronaldo kthehet në shtëpi pas humbjes 3-0 me Milanin, 10 majin e kaluar: ishte më i keqi në fushë, çapit dalëngadalë shkallët e vilës së tij dhe i lodhur tund i frustruar kokën. Shikimi i trishtë,

Gjashtë të paprekshmit e Milanit

Milani ka gjashtë lojtarë të paprekshëm për këtë sezon veror. Çfarëdo që të ndodhë, janë gjashtë kuqezinjtë që në asnjë rast nuk do të largohen nga Djalli gjatë verës Gjashtë të paprekshëm. Gjashtë lojtarë që, të ndodhë çfarë të ndodhë,

Mengão Meravigliao

Dopjetë historike e Flamengos për 24 orë: Kupa Libertadores (38 vjet pas triumfit të Zico) dhe Brasileirão. Si dhe me golashënuesin më të mirë, interistin Gabigol në të dy turnetë Në më pak se 24 orë një dopjetë historike: së pari