GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit
Browsing Category

SHËNDET

Stresi të zbardh flokët

Kjo u zbulua nga një studim i botuar në revistën shkencore Nature, sipas së cilit në doza të mëdha stresi do të mund shkaktonin rraskapitje të qelizave staminale që janë përgjegjëse për rigjenerimin e pigmentit të flokëve Që stresi të

Lufta ndaj COVID-19, Kina i ofron mbështetje SHBA

Kina i ofron mbështetje SHBA-së, që po kalon një moment të vështirë për shkak të përhapjes së COVID-19. Presidenti kinez, Xi Jinping telefonoi homologun amerikan, Donald Trump të premten, ku i tha se ishte i gatshëm që të ndihmonte.

Kush dhe si duhet të vetë-karantinohet?

Ministria e Shëndetësisë ka këshilluar që të gjithë ata që vijnë nga Italia apo vende të tjera të prekura nga koronavirusi, duhet të vetë-karantinohen për 2 javë, edhe nëse nuk kanë asnjë nga simptomat e virusit. Por si mund të bëhet