GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit
Browsing Category

Politike

OSBE me kryetar Edi Ramën kundër Trampit

OSBE (Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë) e cila deri në fund të këtij viti drejtohet nga Shqipëria me kryetar kryeministrin Edi Rama, ka reaguar pas akuzave të Presidentit të SHBA-ve Donald Trump për vjedhjen e votave.

Tre propozimet e opozitës për Reformën Zgjedhore

Opozita ka shkuar në tryezën e reformës zgjedhore me propozime konkrete që synojnë të largojnë partitë nga korrupsioni politik, t’i emancipojnë ato me pjesëmarrjen reale të grave dhe vajzave dhe të rrisin pjesëmarrjen në proces, duke i

Talebani i vogël Veliaj

Pamja e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, në momentin kur Teatri Kombëtar sapo ishte kthyer në një pirg rrënojash, tregonte gëzim dhe frikë. I gëzuar që shembi një godinë historike, me jete 81 vjeçare, por ky firaun i vlerave