GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit

Lila Grace, në gjurmët e (mamit) Kate Moss

Laura DANI – Shtatëmbëdhjetë vjeç, vajza e vetme e topmodeles, vajzë në rritje të shpejtë. Nga e ëma nuk ka trashëguar vetëm flokët me ngjyrë mjalti, por edhe pasionin për modën

Kate Moss nuk ka nevojë për shumë prezantime: 46 vjeç, mbretëresha e pasarelave, ish-party girl. Është një nga të paktat supermodele të viteve ’90 e që vazhdon të sfilojë e të pozojë për reklama dhe revista. Në vitin 2016 krijon edhe agjencinë e saj të talent scout: jo vetëm për modele, por edhe këngëtarë, aktorë dhe valltarë. Një nga vajzat kryesore të Kate Moss Agency quhet Lila Grace që për mbiemër ka edhe Moss.

Shtatëmbëdhjetë vjeç, ajo është vajza e vetme e topmodeles, e lindur nga marrëdhënia me kuratorin editorial Jefferson Hack. Ajo është mini-meja e Kate: nuk ka trashëguar vetëm flokët me ngjyrë mjalti, por edhe pasionin për modën. Lila tashmë ka realizuar një fushatë beauty për Marc Jacobs dhe gjithmonë ulet në front-raë, së bashku me nënën e saj, në shfaqjet që kanë më shumë rëndësi gjatë këtyre ditëve të haute couture pariziane.

“Moda më ka interesuar gjithmonë: kur bëra shërbimin tim të parë i thashë vetes “U zbavita goxha, dua ta bëj përsëri” dhe tani për tani mendoj se gjithçka po shkon mirë”, ka thënë Lila së fundmi për revistën Allure. Mama Kate kontrollon gjithçka por të paktën tani për tani ajo po i ‘prish punë’: “Do t’i jap mbështetjen time çfarëdo rruge që të vendosë për të marrë”. Nënë e bijë i kemi parë edhe në një rast të veçantë: në martesën e Princeshës Eugenie në tetor 2018.

Duke i bërë shoqëri vajzave është shpesh Konti Nikolai von Bismarck, i dashuri on/off i Kate prej disa vitesh. Për supermodelen këto janë kohëra të reja: i ka lënë lamtumirën tepricave të së kaluarës, duke i dhënë lamtumirë jetës së saj të famshme prej bad girl. “Tani jam një vajzë e mirë”, ka rrëfyer ajo në një intervistë të para pak kohëve për NBC. “Pi shumë ujë, i kam pothuajse zeruar kafetë dhe shkoj në shtrat herët. Vodkën nuk e prek më dhe madje jam duke u përpjekur të lë edhe duhanin. Dua të kujdesem për veten time”. Thotë, e kush tjetër, përveçLila Grace!

Materiali është përgatitur nga stafi i GT

Ju gjithashtu mund të pëlqeni