GazetaTjeter.com
Analiza e lajmit
Browsing Category

Muzikë

Safete Sokoli, sopranoja me zërin që ia prenë…

Nga Artan KAFEXHIU E lindur me një talent të spikatur artistik, në një familje përplot me traditë dhe kulturë, Safete Sokoli mund të kishte qenë një nga sopranot shqiptare të pasluftës, që do ta kishte shëtitur Shqipërinë nga një cep në

600-vjet, historia e një kënge shqiptare

O e bukura MORE Cë kur të lje (lashë) Më nigjë të pe Atje ku unë zotin-tatë Atje kam u mëmën time Atje ku u tim vëlla ‘O e bukura More Cë kur të lje (lashë) Më nigje të pe Kjo këngë mërgimi, kaq e njohur dhe e